CoderDojo Česká republika

Baví tě kódování? Jsi ostřílený odborník nebo počítače teprve oťukáváš? Pak jsi tu správně. Europoslanec Luděk Niedermayer přivedl do Česka celosvětové hnutí bezplatných klubů programování, tzv. CoderDojo. Cílem je propojit lidi, kteří už programovat umí s těmi, kteří se to teprve naučit chtějí. A to nejen v České republice, ale po celém světě.

Jak CoderDojo funguje?
Lekce jsou pro mladé lidi vždy zdarma a fungují na základě dobrovolnické práce tzv. šampionů, kteří zabezpečují organizaci (včetně oslovení uchazečů) a mentorů, kteří mají technické schopnosti a učí děti programovat. Své „dojo“ (klub) si může založit prakticky každý. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.coderdojo.com a stát se součástí celosvětové komunity počítačových nadšenců, kteří mezi sebou vzájemně sdílení zkušenosti i výukové materiály. S praktickými informacemi rádi pomohou i čeští koordinátoři.

Jak CoderDojo vzniklo?
oderDojo vzniklo v roce 2011 v Irsku a díky velké poptávce a jednoduchému kontextu s k dnešnímu dni rozšířilo na všechny světové kontinenty, kde nyní existuje přes 1100 klubů. A nyní ho už máme i v České republice!

Kdo CoderDojo podporuje?
Program je celosvětově podporovaný mnoha nadnárodními firmami (Microsoft, Delloite, Bank of Ireland) a neziskovými organizacemi. Celosvětová setkání účastníků Dojo probíhají například i na půdě Evropského parlamentu. V České republice nad projektem převzal záštitu europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer a Česká asociace manažerů informačních technologií.

Luděk Niedermayer
Pevně věřím, že se u nás najde mnoho zapálených IT nadšenců i lidí v obcích, městech a školách, kteří si uvědomují, že znalost IT není jen o Facebooku a hraní počítačových her a budou chtít založení klubů podpořit a věnovat mu svůj volný čas a energii k zábavnému a vzájemnému rozvíjení svých znalostí. Díky tomu navíc navážou kontakty s lidmi po celém světě, v čemž jim chceme pomáhat.

  

Sociální sítě
   

Podporovatelé CoderDojo v České republice